AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ’dan seçim açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ’dan seçim açıklaması
  1. Haberler
  2. ÖZEL HABER
  3. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ’dan seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ’dan seçim açıklaması

service

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkezinde açıklamalarda bulundu. Türkiye’de seçim güvenliği anlamında bir sorun olmadığını hep söylediklerini belirten Yavuz, şu ifadeleri kullandı:
“Aslında oylar kullanıldı. Seçim güvenliği anlamında Türkiye’de bir sorun olmadığını hepimiz söylüyoruz. Zira, bir kasım hatalar olsa bile sistemin doğru çalıştığını, bütün partilerin sandıkta müşahitlerin, itiraza yetkili kişilerin olduğunu biliyoruz. İlçe seçim kurullarında partilerin üyeleri var temsilcileri var.

Birleştirme tutanakları esnasında temsilcilerin dışında adaylarında parti müşahitlerinin de orada gözlemci olarak mümkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Açıkçası bir panik havası içerisinde gelişigüzel bir şekilde kurumları suçlamanın bir anlamı yok. Madem aylardır sandıkta önlem alıyorsunuz. Madem siz sandığın sonucunu herkesten önce bileceksiniz o zaman sizin bir öngörünüz olması gerekir ama kurumları suçlamadan. Bizim de sandıktan aldığımız bilgiler var, SAS sistemimiz çalışıyor, dolasıyla bizimde bir ön görümüz var. Bizi bağlayacak olan, herkesi bağlayacak olan ıslak imzalı sandık sonuç tutanakları ve bu tutanakların ilçe seçim kurullarına yansıması ve birleştirme tutanaklarına dönüşmesi ile birlikte gerçek fotoğrafın ortaya çıkmasıdır.

Şöyle de deniyor, AK Parti itiraz ediyor ve bu sebeple bizim önde olduğumuz sandıklar yansımıyor. Hayır, bu itirazla çok uzun zaman almaz çok da itiraz yok. Bundan sonra daha ziyade itirazlar olacak. Ama bunun için de bir acelemiz yok. Salı günü saat 15.00’e kadar her parti sandıkta olup bitenle ilgili geçerli ve geçersiz oylar için itirazda bulunabilir. Biz şu anda tüm Türkiye’yi tarıyoruz. Salı gününe kadar itirazlarımızı etmek üzere bir hazırlık yapıyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada, hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de Milletvekili seçimin de açık ara önde olduğumuzu ifade etmem mümkün. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Meclis tablosunda çok net bir Cumhur İttifakı üstünlüğünü görüyoruz. Aynı zamanda da Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık ara önde olduğumuz çok net bir husustur.”

Mehmet Kalay – Hüseyin Samet Öksüz – Mert Cerrahoğlu

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ’dan seçim açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!