Büyükakın: Hedefimiz dirençli şehir Kocaeli
Büyükakın: Hedefimiz dirençli şehir Kocaeli
  1. Haberler
  2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
  3. Büyükakın: Hedefimiz dirençli şehir Kocaeli

Büyükakın: Hedefimiz dirençli şehir Kocaeli

service

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Muhtar Buluşmaları” programı kapsamında sürdürdüğü toplantılara devam ediyor. İlçelere yapılan hizmetleri ve projeleri anlatan Başkan Büyükakın, muhtarların sorunlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu. Başkan Büyükakın, deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

MUHTAR BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Başkan Büyükakın, “Muhtar Buluşmaları” kapsamında 12 ilçedeki toplam 472 mahalle muhtarıyla bir araya geliyor. Daha önce Gebze ve İzmitli muhtarlarla buluşan Başkan Büyükakın, Derince, Körfez, Kandıra ilçesindeki muhtarlarla Maide Restoran ’daki toplantı salonunda, Darıca, Çayırova ve Dilovası ’ndaki muhtarlarla Darıca ’daki Balyanoz Gençlik Kampı ’nda, Başiskele ilçesindeki muhtarlar da Muhtarhane ’de bir araya geldi. Toplantılara Başkan Büyükakın ’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Muhtarlık İşleri Dairesi ’ne bağlı şube müdürleri, muhtar dernek başkanları ve muhtarlar katıldı.

“TALEPLERİ YERİNE GETİRİYORUZ”

Başkan Büyükakın, en büyük hizmet ortağı olarak gördüğü muhtarların tüm taleplerini ve ihtiyaçlarını imkanlar çerçevesinde yerine getirdiklerini ve muhtarlarla sık sık bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Muhtarlık İşleri Dairesi ’nin muhtarların işlerini kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını en kısa sürede yerine getirmek için çalıştığını belirten Başkan Büyükakın, özellikle A Takımı ’nın kurulduğundan beri sahada sorunlara hızla ulaşarak çözüme kavuşturduğunu ve iyi çalışmalar yaptığını dile getirdi.

“KOCAELİ ’Yİ DAHA DİRENÇLİ HALE GETİRECEĞİZ”

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin teyakkuza geçtiğini aktaran Başkan Büyükakın, deprem bölgesinde arama kurtarma ve lojistik hizmetleriyle büyük bir çalışmaya imza attığını kaydetti. Hafta içi hafta sonu demeden çalışmaya devam ettiklerini, en önemli gündemlerinin afetler olduğunu belirten Başkan Büyükakın, “Muhtar buluşmaları kapsamında muhtarlara olası afetlere karşı Kocaeli ’ni daha dirençli hale getirmek için yaptığımız kentsel dönüşüm projelerini ve hazırlık çalışmalarını aktarıyoruz. Tek gündemimiz deprem ve depremin yaralarını sarmak. Şu günlerde, hep birlikte hem şehirlerimizi hem de toplumumuzu afetlere karşı dirençli hale getirmek için gayretle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“HAYAT NORMALE DÖNENE KADAR YANLARINDAYIZ”

Afet bölgesinde vatandaşların gıda ve temel ihtiyaçların karşıladıklarını, çöpleri topladıklarını aktaran Başkan Büyükakın, şunları kaydetti: “Kadrosunda 16 ’sı uzman 21 hekim olan Hatay Defne ilçesinde 20 günde kurduğumuz hastane, poliklinikleri ile birlikte ameliyathane, doğumhane ve yoğun bakıma sahip ve 54 yatakla hizmet veriyor. Hatay ’ı ayağa kaldırmak ve şehrimizi depreme hazırlamak çalışıyoruz. Doğru bir plan dahilinde, şehrimizi hep birlikte afetlere karşı daha dirençli hale getireceğiz. A ’dan Z ’ye tüm ekibimizle, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet üretiyoruz. Zorda olan kardeşlerimizi biz açıkta bırakmayız. Her zorlukta olduğu gibi nice kavuşmalara vesile olmak için ailesini ardında bırakarak fedakarca yardıma koşan ekip arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Bölgede hayat normale dönene kadar kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

MUHTARLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Başkan Büyükakın, konuşmasının ardından muhtarlarla sohbet etti, ihtiyaçlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu. Mahalle muhtarları da Büyükşehir Belediyesi ’nin hizmetlerinden memnun olduklarını ifade ederek, hizmetlerden ve deprem bölgesindeki çalışmalardan dolayı Başkan Büyükakın ’a teşekkür etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Büyükakın: Hedefimiz dirençli şehir Kocaeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!