featured
  1. Haberler
  2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
  3. CODA ile işitme engelli çocuklara özel akıl oyunu

CODA ile işitme engelli çocuklara özel akıl oyunu

service

Kocaeli’de işitme engelli olan çocuklar ile ebeveyni işitme engelli olan çocukların sosyalleşmesi için özel akıl oyunları eğitimi veriliyor.

Dünyada CODA (Children of Deaf Adults) şeklinde tanımlanan ‘Ebeveyni işitme engelli olup kendisi işitme engelli olmayan çocuklar’ ile işitme engeli bulunan çocuklara yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özel akıl oyunları eğitimini başlattı. Eğitimler okul çağına başlayan işitme engelli çocuklar ile CODA çocuklarının bir araya gelerek sosyalleşmesi adına haftada 1 gün 4 saat olarak veriliyor. 10 işitme engelli ve 10 CODA çocuğun eğitim aldığı kursta öğrencilerin eğitim alanlarında yaşadıkları eksiklikleri tamamlamak, zeka gelişimine, hızlı düşünme ve çözüm üretmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Yetkililer bu eğitimlerin yıl boyu devam edeceğini aktardı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
CODA ile işitme engelli çocuklara özel akıl oyunu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!