Darıca Osmangazi Köprüsünün yükü azalacak
Darıca Osmangazi Köprüsünün yükü azalacak
  1. Haberler
  2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
  3. Darıca Osmangazi Köprüsünün yükü azalacak

Darıca Osmangazi Köprüsünün yükü azalacak

service

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca Osmangazi Köprüsü ’nün yükünü azaltmak için projelendirilen ikileme ve bağlantı yolları yapımını hızlandırdı.

Darıca ’da mevcut Osmangazi Köprüsü ’nün trafik beklentilerini karşılamakta yetersiz kalması sebebiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmalara geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Mevcut köprünün yanına bir köprünün daha yapılması amacıyla başlayan çalışmalara hız verildi. Eklenecek olan ikinci köprü ile Aşıroğlu Caddesi ’ne ve bölgede bulunan sanayi alanlarına erişimler daha güvenli ve konforlu hale getirilecek.

Çalışmalar dahilinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yeni köprünün ayakları için temel çalışmaları çerçevesinde fore kazık imalatı gerçekleştiriyor. Köprü ayaklarının temel kazıları yapılırken, 5 fore kazığın imalatı yapıldı. Aşıroğlu Caddesi ile D-100 Karayolu üzerindeki Osmangazi Tüneli Kavşağı bağlantı yolu 2×2 yol haline getirilecek. Marmaray Osmangazi Tren İstasyonu mevkiinde TCDD hattı üzerinden köprü ile geçilmiş olacak.

Çalışmalar çerçevesinde 205 metre uzunluğunda 7 açıklıklı köprü yapılacak. Ayrıca bin 280 metre uzunlukta bağlantı yolları yapılacak. Ayrıca 342 metre toprakarme duvar, içme suyu, atık su ve yağmur suyu hatları, tretuvar ve parke işleri yapılacak.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Darıca Osmangazi Köprüsünün yükü azalacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!