Dışişleri Bakanı Fidan: “'İki devletli çözümü derhal ele almaya başlamalıyız'
Dışişleri Bakanı Fidan: “'İki devletli çözümü derhal ele almaya başlamalıyız'

Dışişleri Bakanı Fidan: “’İki devletli çözümü derhal ele almaya başlamalıyız’

service

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi ’nin Gazze Temas Grubu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, Filistin-İsrail arasında acil ateşkes çağrısında bulunarak, iki devletli çözümün derhal ele almaya başlanması gerektiğini vurguladı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD ’nin New York ketinde BM Güvenlik Konseyi ’ndeki hitabı öncesinde İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi ’nin Gazze Temas Grubu üyeleriyle ortak basın toplantısı düzenledi. Fidan yaptığı açıklamada, “Bizler grup olarak uluslararası toplumun hem yasal hem de ahlaki sorumluluklarını yerine getirmesini sağlamak için çok çalışıyoruz. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü ahlaki pusulanın yokluğunda insanlık olarak yolumuzu kaybedeceğiz. Dolayısıyla uluslararası toplum olarak bu meseleyi her düzeyde, insani düzeyde, siyasi düzeyde ele almak için elimizden geleni yapmalıyız. Acil ateşkese ihtiyacımız var. Acil insani yardıma ihtiyacımız var. Aynı zamanda sorunun temel nedenini, yani iki devletli çözümü ele almaya da derhal başlamalıyız” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Dışişleri Bakanı Fidan: “’İki devletli çözümü derhal ele almaya başlamalıyız’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!