Felaketi yaşayan ilçede yıkılan bina sayısı 120 oldu
Felaketi yaşayan ilçede yıkılan bina sayısı 120 oldu
  1. Haberler
  2. Gölcük Belediyesi
  3. Felaketi yaşayan ilçede yıkılan bina sayısı 120 oldu

Felaketi yaşayan ilçede yıkılan bina sayısı 120 oldu

service

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin merkez üssü Gölcük ’te orta hasarlı binalar ile sosyal riskler oluşturan metruk binalar yıkılıyor. İlçede orta hasarlı olup güçlendirmesi ve onarımı yapılmadığı için yıkılan bina sayısı 120 oldu.

Gölcük Belediyesi, ilçe genelinde onarım ve güçlendirmesi yapılmayan orta hasarlı binalar ile vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Çalışmalarda son olarak Yeni Mahalle 366. Sokak adresinde bulunan orta hasarlı bina ve Piyalepaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı No:262 bulunan orta hasarlı binanın yıkımı ve enkaz kaldırma işlemi belediye ekipleri tarafından tamamlandı.

İlçede tehlikeli yapılara yönelik çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte ilçemiz genelinde, sosyal riskler oluşturan ve metruk ya da orta hasarlı olup güçlendirmesi ve onarımı yapılmayan 120 bina yıkılarak, enkazını kaldırılmış olduk” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Felaketi yaşayan ilçede yıkılan bina sayısı 120 oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!