Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi
Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi
  1. Haberler
  2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
  3. Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi

Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi

service

Kocaeli’de geleceğin şef adayları için “Kocaeli Gastro Genç” yarışması düzenlendi. 10 okuldan 20 öğrencinin kozlarını paylaştığı yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş. ’nin öncülüğü ve ev sahipliğinde Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle bu yıl ilk kez yapılan Kocaeli Gastro Genç yarışmasında geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi. Bu yıl ilk kez yapılan yarışmada 10 okuldan 20 öğrenci en güzel yemeği yapmak için yarıştı. Yarışmanın jüri üyeliğini Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü eğitmenlerinden Doç. Dr. Selda Uca, Öğretim Görevlisi Dr. Alican Akçiçek, eğitmen şef Halime Güdül, Antikkapı A.Ş.’den aşçıbaşı Recep Arslan ve gıda mühendisi Ahmet Hurüz üstlendi.

Dereceye girenlere ödülleri verildi
Kocaeli Gastro Genç yarışması 2 kategoride gerçekleştirildi. Genç şef adaylarına ana yemek ve tatlıdan oluşan menülerini hazırlaması için 45 dakikalık süre verildi. Jüri, genç şef adaylarının yemeklerini görsel sunum, lezzet, tat, doku, kıvam ve hijyen konusunda puanladı. Ana yemek kategorisinde Karamürsel MTAL’den Efecan Özgenç birinci, Gebze Çolakoğlu MTAL ’den Yağmur Kaya ikinci, Nuh Çimento MTAL’den Nehir Uğurlu üçüncü oldu. Jüri tatlı kategorisinde ise Çayırova Yapı Kredi MTAL ’den İkbal Erdağ ’ı birinci, Gölcük AKV MTAL ’den Aslı Birinci ’yi ikinci, Gebze Muallimköy MTAL ’den Hilal Nur Genç ’i üçüncü seçti. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Geleceğin şefleri hünerlerini sergiledi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!