Gübretaş ’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü
Gübretaş ’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü
  1. Haberler
  2. Körfez Haber
  3. Gübretaş ’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü

Gübretaş ’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü

service

Kocaeli ’de Gübretaş ’ta toplu sözleşme görüşmeleri olumsuz neticelenince işçiler eylemde bulundu. Yönetim binasına sloganlarla yürüyen işçiler, taleplerini bir kez daha yineledi. Grev kararı alınıp alınmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Kocaeli ’nin Körfez ilçesinde bulunan Gübretaş ’ta işçiler eylem yaptı. Vardiya bırakan işçiler ile iş yerine gelen Petrol İş Sendikası yetkilileri, yönetim binasına yürüyüş yaptı. Yürüyüş esnasında “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Direne direne direnişler zafere” gibi sloganlar atıldı. Eylemin tamamlanmasının ardından çalışmaların devam edeceği önümüzdeki günlerde de sonuç alınamazsa grev kararı çıkacağı öğrenildi.

Sendika yüzde 150 istiyor, işveren ile görüşme sağlanamıyor
Gübretaş işvereni tarafından Ocak ayında işçiler için yüzde 50 zam teklif edildi, fakat sendika yüzde 150 isteğini belirtti. Şubat ’ta teklif yüzde 60 ’a çıkarılırken sendika yüzde 150 zam isteğinde ısrarcı oldu. Şubattan bu yana taraflar arasında herhangi bir görüşme yapılamadı. Arabulucu devreye sokulmasına rağmen işveren sendikasının dahi işveren ile görüşemediği öne sürüldü. İşçilerin bir kısmının maaşlarının asgari ücretin yüzde 30 altında kaldığı öğrenildi. Toplu sözleşme konusunda olumlu gelişme olmaması halinde sendika ve işçiler grev kararı alacak.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Gübretaş ’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!