Kadınlar depremzedeler için üretiyor
Kadınlar depremzedeler için üretiyor
  1. Haberler
  2. Kartepe Belediyesi
  3. Kadınlar depremzedeler için üretiyor

Kadınlar depremzedeler için üretiyor

service

Kartepe Belediyesi’nin hizmete açtığı KAR-MEK kurslarında eğitim alan kadınlar, depremzedeler için kıyafet ve uyku tulumları üretiyor.

Deprem felaketinin ardından yaraların sarılması için çalışan KAR-MEK kursiyerleri, polar kumaştan kışlık giysi ve uyku tulumları üretiyor. Deprem bölgesinde çok sayıda ürün gönderen kadınlar, usta eğitmenleri eşliğinde üretmeye devam ediyor.

Arslanbey KAR-MEK kursunda görev yapan eğitmen Ayşe Yiğit, “Kursiyerlerimizle birlikte deprem bölgesi için kıyafetler üretiyoruz. Depremi en iyi biz anlarız. Bu acıları bizde yaşadık. Her türlü desteği elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz. Allah bugünlerimizi bir daha yaşatmasın” dedi.

Eğitmen Emine Yıldırım da, kurs merkezlerinde üretimin devam ettiğini belirterek, “Kursiyerlerimizle birlikte erkek, kız ve kadınlara yönelik kış mevsimine uygun ürünler hazırladık. 11 ilimizi etkileyen depremin yaralarını sarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Orada yaşananları en iyi biz biliriz” diye konuştu.

Deprem bölgesi için uyku tulumları hazırladıklarını belirten bir diğer eğitmen Seda Baysal ise “Depremin olduğu ilk günden itibaren elimizde olan kumaşlarla üretime başladık. Mevsim şartlarına uygun olarak hazırladığımız uyku tulumlarını gönderdik. Depremi bizler de yaşadık. Acıları yüreğimizde. Allah bir daha böyle bir afet yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Kadınlar depremzedeler için üretiyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!