Kartepe ’de
Kartepe ’de "eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri" konuşuldu
  1. Haberler
  2. Kartepe Belediyesi
  3. Kartepe’de “eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri” konuşuldu

Kartepe’de “eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri” konuşuldu

service

Kartepe Belediyesi tarafından eşler arası iyi bir iletişimin stratejilerinin konuşulduğu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye katılan Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim, katılımcıları bilgilendirdi.

Kartepe Belediyesi Anneler Günü ’ne özel Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlediği eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri konulu söyleşiye Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim katıldı. Söyleşiye ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür eden Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Aile kurumu toplumsal yapıyı oluşturan en temel birim olmanın yanı sıra sevgi ve dayanışmanın da temelidir. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kadar yoğunluktan dolayı kusura bakmayın. İnşallah Kent Meydanı’nda yeni kültür merkezi yapacağız” dedi.

“Gençlerin nikahlarına koşa koşa gidiyorum”
Ailenin önemine değinen Kocaman, “Gençlerin nikahlarına koşa koşa gidiyorum. Aile bir milletin, toplumun temel taşıdır. Kültürümüzün, değerlerimizin yoğrulduğu öğretildiği ilk yerdir. Köklerine, değerlerine bağlı millet bekamız için çok önemlidir. Bugün de Saliha Erdim ’in güzel anlatımıyla mutlu aile olabilmeyi ve bunun önemini değişik açılardan da dinleyeceğiz. Muhteşem bir kalabalık. Ayaklarınıza sağlık. Hemşehrilerimizle biz kocaman bir aileyiz” diye konuştu.

“Kıymet bilmek üzere programlanmalıyız”
Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim ise “İnsanın kıymetini bilmeyen Rabbine karşı kusur işler. Kadının erkeğin kıymetini bilmeyen Rabbine karşı kusur işler. Kıymet bilmek üzere programlanmalıyız. Bizler bilginin peşinden gitmeliyiz. Bilgiyle daha iyi insan olmak için çalışmalıyız. Yuvanızı yaşanmaz hale getirmeyin. Bilgi sahibi olmak sizlerin yapacağınız her işte yol gösterici olacaktır. İnsan nelerin kendisine iyi geldiğini bilmelidir. Bilgilerinizin doğru olması çok önemlidir. Kötü sözden hiçbir zaman doğu bir mesaj çıkmaz. İyi olanı görmeye odaklanmalıyız” şeklinde konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Kartepe’de “eşler arası iyi bir iletişimin stratejileri” konuşuldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!