featured
  1. Haberler
  2. Kocaeli Üniversitesi
  3. Mekatronik Kulübü, Rektörü ziyaret etti

Mekatronik Kulübü, Rektörü ziyaret etti

service

Mekatronik Kulübü öğrencileri, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ’e ziyaret gerçekleştirdiler.

Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Serkan Zeren ’in yaptığı ve 3000 üyesiyle Kocaeli Üniversitesi ’nin en köklü kulüplerinden olan KOÜ Mekatronik Kulübü öğrencileri, hem yaptıkları projelerden bahsetmek hem de taleplerini iletmek üzere Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ’ü ziyaret ettiler. Kulübün projeleriyle yakından ilgilenen Rektör Cantürk, Mekatronik Kulübü ’nün başarıylarıyle gurur duyduğunu ifade ederek, başarıların devamını diledi.

Mekatronik Kulübü
Mekatronik kulübü 2002 den beri aktiflik gösteren Kocaeli Üniversitesi ’nin en köklü kulüplerinden biri durumunda. Geçmiş yıllarda yapmış oldukları etkinlikler ile sektörde aktif rol alan insanları davet edip kulüp ve üniversite bünyesinde bulunan insanlara bilgilerini aktarmasına aracı oldular. Sosyal ve teknik geziler ile mühendislik çalışmalarını yerinde görüp ilham almaya çalışan kulüp üyeleri, üniversitede edindikleri teorik bilgileri ve aldıkları ilhamları pekiştirmek ve kendilerini geliştirmek adına kurdukları teknoloji takımları ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım sağlıyorlar.

Aktif olarak HürTürk İnsansız Hava Aracı takımı ile birlikte Teknofest Savaşan İHA ve Uluslarası Sabit Kanat İHA Yarışmasına katılan Mekatronik Kulübü, ahşap mimari ve Kompozit işleme teknikleri ile birlikte ürettikleri hava araçları; otonom hedef tespiti, otonom iniş-kalkış yapabilme kabiliyetine sahip.

Türkmekatronik Elektrikli Araba Takımı ile Efficiency Challenge ve Shell Eco Maraton yarışmasına hazırlanan kulüp elektronik ve mekanik sistemlerini kendilerinin ürettiği araç ile yarışmalara katılıyorlar. TM-Cyberus Takımı ile geleceğin dünyasına yön vereceği ön görülen siber güvenlik alanında da kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Mekatronik Kulübü, Rektörü ziyaret etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!