featured
  1. Haberler
  2. ÖZEL HABER
  3. “O Habere” Karavancılardan Yanıt Geldi

“O Habere” Karavancılardan Yanıt Geldi

service

Saygıdeğer İzmit halkı , ilgili makamlar ve yerel basına ithafen ;

Bizler, İzmit Sahil otoparkı alanında , geçtiğimiz günlerde basına haberi yansıyan , sizlerin de malumunuz dahilinde, otopark alanında park halinde bulunan karavanlardan bazılarının sahipleri olarak sesimizi duyurmak amacıyla böyle bir açıklama paylaşmak istiyoruz.

Okuyucuların şikayetlerini ihbar kabul edip çok hızlı bir şekilde haber yapılması, şehrimizdeki yerel basının ne kadar hızlı olduğunu bize hatırlatmış oldu. Haberi yapan , fotoğraflayan ,değerlendiren , yayına onay veren bütün basın mensuplarını , bu konuda samimiyetle takdir etmek istiyoruz.

Gazeteci; sesini duyuramayan sessiz çouğunluğun sesi olmalı , vatandaşı dinlemeli , dikkate almalı.

Ancak haberin bir an önce yayına alınması kadar , doğru ve objektif olma kaygısı da taşımalı diye düşünüyoruz.

Gazetesine yapılan bir şikayetin muhatabı olan , itham altında bırakılan vatandaşlar olarak kendilerini karavanlarımıza konuk etmek isterdik. Bu konuda cevap hakkımızı kullanmamız için bizim de bir imkanımız olurdu. Gazeteci arkadaşlar bu konuda daha detaylı bir haber yapmak isterlerse de kendileriyle görüşmekten memnuniyet duyarız.

Bizler işgalci değiliz, Büyükşehir belediyesinin vatandaşlarına vermiş olduğu ücretsiz park yapma hakkını kullanan vatandaşlarız. Kamusal alana karavan park edilemez diye bir kanun yok.

Büyükşehir Belediyesinin karavanlarla alakalı almış olduğu park yasağı kararı da bildiğimiz kadarıyla yok.

Sokak aralarında park yasağından dolayı , yasak olmayan bölgelerde boyutlardan dolayı trafik sıkışıklığı, mahalle aralarında itfaiye ve ambulans geçişlerine engel olmamak adına , İzmit otopark alanı olarak belirlenen bu otoparka mecburen park yapıyoruz. Bulunduğumuz alan gündüz otopark ihtiyacı ve trafik yoğunluğunun en az olduğu , koridor genişliklerinin müsait olduğu bir bölge. Denize sıfır olma gibi bir hedefimiz yok , o bölge en rahat alan olduğu için tercih edilmiştir.

Sahil otoparkının bir kamp alanı olmadığının bilincindeyiz ve bu alanda kamp yapmıyoruz.

Her vatandaşa verilen bir hizmetten faydalanıyoruz.

Toplamda 60 adadan oluşan otopark alanında yaklaşık 3000 araçlık bir kapasite mevcut. Bazı karavanlar tek araçlık yerlere sığmıyor , bazı durumlarda 3 karavanın, 4 araçlık yeri işgal etme durumları olabiliyor. Ancak karavanlarımızı dağınık adalara ve gelişi güzel park ettiğimiz durumlarda araç sürücülerine sıkıntı vermemek adına özellikle şehre en uzak ve en tenha noktaya karavanlarımızı park ediyoruz.

Haber yapıldıktan sonra saydıgımız kadarıyla 1 tane adanın sadece 3 te birini kullandığımızı tespit ettik.Bunun nekadar sıkıntı yaratacağı konusunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Hafta sonları veya akşamları nasıl ki vatandaşlar araçlarında veya sahilde vakit geçiriyorsa , biz de zaman buldukça gerek sosyal gerekse temizlik,bakım vb şeyler için orada vakit geçiriyoruz. Tüm bu esnada hiç kimseye, hiçbir kamu malına ve çevreye zarar , rahatsızlık vermemeye özen gösteriyoruz. Hatta çevremizi daha temiz tutmak için özen gösteriyoruz. Hiç kimsenin hakkına ve özgürlük alanına müdahele etmediğimizi düşünüyoruz.

Herşey bu kadar normal ve olağan durumda iken , işgalci damgası yemekten de üzüntü duyduk. Burası bir otopark alanı ve şehir merkezinde araç sahibi olan herkese belediye park yasaklarından dolayı bu otoparkı kullanmasını söylerken , burada herhangi bir araç sürekli park yapması normal iken bunun bir karavan olmasının ne farkı vardır? Rahatsızlık veren park yerinde bir araç değil de bir karavan görmek mı? Bunu anlamak çok güç.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bizlere bu konuda destek olmalarını bekliyoruz.

Bazı şehirlerde örnekleri bulunan karavan park alanı olarak bir yer gösterilmesini ya da bulunduğumuz konumda bizleri bedavacı , işgalci suçlamalarından arındırıcı bir çalışma bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde belediyelere yazılı dilekçelerimizle resmi başvurularımızı da yapacağız. Ancak bu konunun ivedilikle bir ara çözüme kavuşması tüm yetkililerden ricamızdır.

Haber sayfalarındaki yorumlarda yanımızda olan tüm halkımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Yerel basın camiasına da yapıcı olmaları dileğiyle saygılarımızı sunarız.

Belediye yetkililerimizden gereğini arz ederiz.

07/03/2023

Mehmet Orçun Sakız-Hasan Mollahasan-Ayhan Ak-Metin Kaplan-Hikmet Akyıldız-Sıtkı Yarıkdudak-Emre Şener-Gürkan Aydın-İbrahim Koç-Özcan Tıkız-Emrah Örter-Mustafa Civil-Cevdet Yılmaz-Nurettin Özkum-Serkan Ağca-Arda Ak-Kerem Ercan

Resim 2

Ne Olmuştu ?
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/14133533/karavan-parkina-dondu?fbclid=IwAR1hhslDFl77DLcBK8EUaoLxuilYsrPC-2yFgH6pEJHPFmGWr5DxQ9C3Ick

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
5
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
“O Habere” Karavancılardan Yanıt Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!