Sergiyi gezen öğrenciler ebru sanatına hayran kaldı
Sergiyi gezen öğrenciler ebru sanatına hayran kaldı
  1. Haberler
  2. Kartepe Haber
  3. Sergiyi gezen öğrenciler ebru sanatına hayran kaldı

Sergiyi gezen öğrenciler ebru sanatına hayran kaldı

service

Kartepeli öğrenciler Kartepe Sanat Evi ’nde sergilenen Ebruzen Hikmet Barutçugil ’in eserlerinin yer aldığı sergiyi ziyaret ederek, ebru sanatı hakkında bilgiler aldı.

Kartepe Kent Meydanı ’nda bulunan Kartepe Sanat Evi ’nde Ebruzen ve insan hazinesi Hikmet Barutçugil ’in eserleri ilgi görüyor. Kartepe Anadolu Lisesi ’nin Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencileri, edebiyat öğretmeni Mustafa Özgül rehberliğinde Barutçugil ’in eserlerini yakından inceledi. Ebruzen Hikmet Barutçugil ’in Kartepe Sanat Evi ’nde bulunan 64 eseri hakkında sergi görevlileri tarafından öğrencilere bilgi verildi. Özellikle barut tekniği kullanılarak yapılan eserler gençlerin dikkatini çekti. Ziyaret süresince öğrencilere uygulamalı olarak ebru eserleri hazırlama imkanı da sunuldu.

“Sanatla büyüyen bir nesil daha üretken, mutlu ve yetenekli olacaktır”
Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Kartepe ’mize kazandırdığımız Sanat Evi ’mize gösterilen ilgi memnuniyet vericidir. Tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, bilimiyle, sporuyla, insanıyla bütünleşmiş Kartepelilik ruhuna sahip bir şehir inşa etmek için çalışıyoruz. Sanatla büyüyen bir nesil, daha üretken, daha mutlu ve yetenekli olacaktır” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
_zg_n
Üzgün
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
buz
Buz
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hay_senin
Hay Senin
Sergiyi gezen öğrenciler ebru sanatına hayran kaldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

kocaeli haber, kocaeli son dakika, kocaeli seçimler, kocaelispor,siyaset, asayiş, kocaeli kaza, kocaeli deprem, kocaeli belediyeler, kocaeli vefat, büyük kocaeli, kocaeli gündem, ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!